piątek, 11 października 2013

MP3 do pobrania

W Internecie istnieje wiele miejsc, z których można pobrać piosenki dla dzieci w mp3. Mimo że żyjemy w erze streamingu i powoli zaczyna być łatwiej znaleźć piosenkę online, niż do pobrania, to ciągle można bez większego wysiłku znaleźć w sieci mp3 z muzyką dla dzieci.

Strony zespołów i artystów

Często zespoły, zwłaszcza mniej znane, same umieszczają muzykę do pobrania na swoich stronach oficjalnych, żeby się wypromować. Dlatego kiedy szukamy piosenki konkretnego zespołu, warto wpisać w Google nazwę zespołu z dopiskiem "strona oficjalna".

MP3 do pobrania: chomikuj.pl

Serwis Chomikuj.pl jest pierwszym miejscem, które przychodzi mi do głowy, kiedy myślę o szukaniu muzyki do pobrania. Nie jest zupełnie darmowy (za darmo można pobrać 50 MB w tygodniu, czyli ok. 10 piosenek w dobrej jakości), jednak czasami pozwala zaoszczędzić sporo czasu na szukanie i pobieranie materiałów, bo korzystanie z niego jest proste i wygodne. Zbiór piosenek dla dzieci w MP3 z serwisu chomikuj znajduje się w tym wpisie. Wkrótce pojawią się kolejne wpisy na ten temat.

Pobieranie muzyki z YouTube

Mimo że regulamin serwisu YouTube nie pozwala na pobieranie muzyki, istnieją narzędzia umożliwiające stworzenie kopii dostępnych w serwisie materiałów. Nie zachęcamy nikogo do łamania regulaminu, ale wystarczy wpisać w wyszukiwarce Google frazę youtube mp3 żeby znaleźć serwisy udostępniające konwersję i pobranie teledysku z YouTube w formacie MP3.

Pobieranie z wrzuty.pl

Istnieje również techniczna możliwość pobierania muzyki w mp3 z innego popularnego serwisu: Wrzuta.pl - podobnie jak w przypadku YouTube, wystarczy fraza: wrzuta pobieranie, żeby uzyskać dostęp do serwisu internetowego dającego taką możliwość. Należy pamiętać, że pobieranie muzyki z wrzuty jest niezgodne z regulaminem serwisu.

Czy ściąganie muzyki z internetu jest nielegalne?

Nie, pobieranie muzyki z internetu na użytek osobisty nie jest przestępstwem. Można legalnie korzystać z rozpowszechnionego już utworu - nie mamy obowiązku dochodzić, czy osoba udostępniająca ten materiał miała do tego prawo.

Jednak w przypadku pobierania z serwisów YouTube czy Wrzuta, łamiemy regulamin tych serwisów, czyli umowę, którą zawarliśmy z ich właścicielami, a której zaakceptowanie jest wymagane do korzystania z ich serwisów. Nie grozi za to jednak odpowiedzialność karna - teoretycznie możliwe jest zablokowanie dostępu do usługi, w praktyce jednak większość osób pobierających muzykę z YouTube czy wrzuty, nie ponosi za to żadnej odpowiedzialność.

Niezależnie od tego, nie doradzam nikomu łamania jakichkolwiek zawartych umów, czy naruszania regulaminów - należy korzystać z udostępnionych nam usług w sposób zgodny z wolą ich właścicieli. Decyzja jest jednak kwestią sumienia ich użytkowników.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz